Artykuły

Darmowa aplikacja do monitorowania floty, z wysoką oceną użytkowników

Szybko, mobilnie i efektywnie – tak firmy potrzebują teraz kontrolować pojazdy w firmie, niezależnie od wielkości biznesu. Dzięki aplikacjom na telefon jest to możliwe. Przedsiębiorcy wykorzystują je do monitorowania pojazdów, jako szybki sposób na odbieranie najważniejszych informacji z trasy. Za ich pomocą planują pracę, reagują na potrzeby, zmiany i awarie.

Istnieje wiele narzędzi, które wpływają na sukces firmy. W ramach realizowanej strategii pracy zdalnej, aplikacje dostarczają ciekawych rozwiązań, które w coraz lepszym stopniu zastępują tryb stacjonarny. Świetnie organizują pracę i oszczędzają czas, dzięki czemu bezsprzecznie zrewolucjonizowały zdalne zarządzanie przedsiębiorstwem. Aplikacja do monitoringu GPS floty daje kontrolę nad wszystkimi aktywnościami kierowców w czasie rzeczywistym, czyli zaspokaja najważniejszą potrzebę informacji  – tu i teraz.

Wysoka ocena + pozytywne opinie = duża ilość instalacji

Aplikacja IKOL Tracker dedykowana jest zarówno firmom, które chcą mobilnie zarządzać flotą, jak i prywatnym użytkownikom, którzy mają potrzebę monitorowania własnego samochodu, a także telefonu, a to wciąż nie wszystko. O tym, jak za pomocą aplikacji lokalizować ludzi, zwierzęta i wartościowe przesyłki dowiesz się tutaj. Opinie użytkowników, ilość ściągnięć oraz ogólna ocena aplikacji zapewniają użytkownika, że jest funkcjonalna, nie zajmuje zbyt dużo pamięci w telefonie i ma prawdziwą wartość użytkową. Wysoka ocena użytkowników wynika z kilku elementów. Ważne, aby aplikacja była intuicyjna, prosta w obsłudze i poprawnie działała po każdej aktualizacji, a przy tym dbała o oszczędzanie baterii.

Pozycja na żywo 24/h – największa zaleta darmowej aplikacji dla flot

Oglądanie pojazdów na żywo zapewnia częsta wysyłka pozycji lokalizatora. Jest niezbędna, aby koordynować pracę kierowców w terenie. Kiedy na mapie widzisz położenie pojazdów, wiesz, że wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym. Z punktu widzenia osoby zarządzającej lub odpowiedzialnej za planowanie, to ważna cecha aplikacji. Aktualizacja pozycji GPS pobierana jest co 1 minutę oraz przy każdym zakręcie powyżej 45 stopni, gdy pojazd jest w ruchu. Oprócz pozycji sprawdzasz również takie dane jak: prędkość samochodu, napięcie akumulatora i bieżący stan paliwa.

Jak działa aplikacja mobilna dla flot?

Dla użytkowników Androida i na iOS, aplikacja staje się miejscem szybkiego przeglądania pozycji GPS, dla nieograniczonej ilości lokalizatorów. Inteligentna aplikacja działa natychmiast po zalogowaniu za pomocą hasła i loginu, które są takie same jak do systemu IKOL. Od tej pory, z dowolnego miejsca można sprawdzać bieżące aktywności kierowcy: lokalizację, czas pracy, styl jazdy. Na koniec każdego dnia pracy, aplikacja wyśle podsumowanie. To kolejny atut IKOL Tracker.

Co musi zawierać dobra aplikacja do monitoringu pojazdów?

  • Aktualną mapę
  • Pozycję na żywo
  • Historię tras
  • Aktualny status pojazdu
  • Czas pracy kierowcy
  • Bieżący stan paliwa
  • Stan techniczny pojazdu

Na mapie prezentowane są pozycje wszystkich pojazdów. Kiedy dojdzie do przekroczeń wynikających z nieekonomicznej jazdy, na aplikacji widoczne będą szczegółowe powiadomienia o konkretnym nadużyciu. Dzięki temu można podjąć odpowiednie działanie, aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka. To mocna strona aplikacji, zapewniająca szybkość i wygodę komunikacji z pracownikiem. Dodatkowo, informacje o braku prawidłowej pozycji GPS zwiększają bezpieczeństwo pojazdu i kierowcy, a wgląd do historii podróży, jednym kliknięciem daje wiedzę na temat użytkowania pojazdu, zgodnego z założeniami.

Jak zdalnie ochronić pojazd przed nieautoryzowanym użyciem?

Bardzo praktycznym rozwiązaniem dla podnoszenia bezpieczeństwa pojazdu jest to, że z poziomu aplikacji można zdalnie włączyć i rozłączyć rozrusznik w pojeździe, aby nikt nie mógł odjechać samochodem. Ta funkcja przydaje się, kiedy auto jest zaparkowane na niestrzeżonym parkingu lub kiedy jest wykorzystywane poza godzinami pracy. Funkcja odłączania rozrusznika zawsze odbywa się po zakończonej jeździe, aby przy następnej próbie uruchomienia silnika, uniemożliwić dalszą podróż kierowcy. Jeśli dodatkowo samochód jest w ruchu, a firma podejrzewa kradzież, zdalne odłączenie rozrusznika zapewni bezpieczeństwo przed dalszym przemieszczaniem się pojazdu.

W świecie mobilnego zarządzania liczy się czas i wygoda. Warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań i wybierać wysokiej klasy lokalizatory, które będą obsługiwane przez najlepszą darmową aplikację do monitoringu GPS.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button