Artykuły

Czy warto wziąć kredyt na samochód?

Pośród szeregu usług, jakie oferują banki, kredyt samochodowy nieustannie zyskuje na popularności. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę stale rosnące koszty kupna nowego pojazdu. Jednakże w dalszym ciągu wiele osób nie zdaje sobie sprawy z możliwości zakupu sfinansowanego, wybierając np. kredyt gotówkowy. Nie czekaj więc i już teraz dowiedz się wszystkiego, co najważniejsze, o kredycie na samochód!

Samochód jest dzisiaj podstawowym środkiem transportu, co widzimy chociażby na podstawie natężenia ruchu drogowego. Przemieszczamy się nim każdego dnia do pracy, odwiedzamy naszych najbliższych i wyjeżdżamy na wakacje. Naturalnie więc co jakiś czas wymieniamy sfatygowany pojazd na nowy, do czego jednak potrzebna jest niemała gotówka. W takich chwilach idealnym wsparciem okaże się kredyt na samochód

Cechy charakterystyczne kredytu samochodowego

Kredytem samochodowym nazywamy usługę finansową oferowaną przez banki, której celem jest wykorzystanie otrzymanej gotówki na kupno nowego pojazdu. Pod tym względem różni się od kredytu gotówkowego, który możemy spożytkować całkowicie dowolnie. Pożyczka na sfinansowanie konkretnego zakupu niejednokrotnie zagwarantuje lepsze warunki, co docenimy zwłaszcza wtedy, gdy chcemy nabyć samochód o wysokim standardzie. Bo choć na ostateczną ofertę wpływ ma wiele czynników, w tym zdolność kredytowa, weźmy pod uwagę wszystkie dostępna możliwości.

Kredyt samochodowy i jego wymagania

Kredyt samochodowy jest usługą dość podobną do gotówkowego. Oczywiście wymaga dostarczenia większej ilości dokumentów, jednakże nie może się równać z kredytem hipotecznym. Tak więc potencjalny kredytobiorca musi być osobą pełnoletnią, posiadającą aktualny dokument tożsamości. Nie jest nim prawo jazdy, o czym szerzej dowiemy się na stronie: http://kredytna4kolka.pl/czy-na-prawo-jazdy-mozna-wziac-kredyt/. Ponadto niezbędna jest odpowiednia zdolność kredytowa; składają się na nią między innymi: wysokość dochodu, historia kredytowa oraz rodzaj zatrudnienia. Nie mniej istotne są dokumenty dotyczące auta, które chcemy nabyć. Chodzi o: kartę pojazdu, dowód rejestracyjny, umowę kupna-sprzedaży, ale i zaświadczenie, iż samochód nie znajduje się w rejestrze zastawów.

Ranking kredytów samochodowych

Szybko przekonamy się, że obecny rynek oferuje bardzo wiele kredytów samochodowych. Żeby znaleźć najkorzystniejszy pośród nich, należałoby poświęcić sporo czasu na analizę każdego z osobna. Niestety, nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. Rozwiązaniem okaże się profesjonalny ranking kredytów, którego idealnym przykładem jest proponowany przez portal: kredytna4kolka.pl. Zebrano w nim i porównano aktualne oferty, wyszczególniając takie dane jak: oprocentowanie, prowizja, rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO), całkowita kwota kredytu oraz całkowity koszt kredytu.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Kredyty samochodowe umożliwiają łatwiejsze zrealizowanie marzenia, którym bez wątpienia jest kupno nowego pojazdu. Nie zapominajmy przy tym, iż jest to zobowiązanie finansowe, które musimy spłacać zgodnie z terminem zawartym w umowie kredytowej. Ponadto samo auto wymaga stałych inwestycji, począwszy od opłat za ubezpieczenie, kończąc na naprawach serwisowych. Dlatego też w pierwszej kolejności dokładnie przeanalizujmy naszą sytuację finansową, żeby mieć pewność, iż nie będziemy mieli nawet najmniejszych problemów.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button