ArtykułyPolecane

BMW leasing i Skoda leasing – wybierz optymalne finansowanie

Poszukując optymalnego finansowania, przedsiębiorcy najczęściej decydują się na leasing operacyjny lub finansowy. Sprawdź, dlaczego warto postawić na leasing BMW lub leasing Skody i optymalizuj koszty firmowej floty.

Zakup za gotówkę lub kredyt? To już nie jest w modzie

Zdecydowanie najprostszym i zarazem najmniej osiągalnym sposobem finansowania firmowej floty jest zakup pojazdów za gotówkę. Choć forma ta zapewnia najniższe koszty pośrednie, prowadzi do zamrożenia znacznej części kapitału firmy, a także może poważnie zaburzyć jej płynność. Poza tym przy finansowaniu za gotówkę przedsiębiorca może wyłącznie jednorazowo odliczyć koszty zakupu pojazdu, co nie jest optymalnym rozwiązaniem w przypadku poszukiwania efektywnej tarczy podatkowej obniżającej opodatkowanie podatkiem VAT i PIT lub CIT.

W jaki jeszcze sposób możemy sfinansować nowe BMW, Skodę lub pojazd innej marki? Inną formą finansowania jest kredyt inwestycyjny lub gotówkowy. Finansowanie aut za pośrednictwem kredytu jest częściej stosowanym rozwiązaniem przez polskich przedsiębiorców. Niemniej, również nie jest bez wad. Banki i instytucje finansowe niechętnie udzielają kredytów młodym i małym firmom, które nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej.

Poza tym na ograniczenie dostępności tej formy finansowania wpływają także złożone i skomplikowane procedury, które znacząco wydłużają czas uzyskania decyzji finansowej i oddalają przedsiębiorców od sfinansowania wymarzonego auta. Kredyt także wiąże się ze sporymi opłatami w trakcie kredytowania pojazdu. Co więcej, bank nierzadko obliguje przedsiębiorcę do zabezpieczenia pożyczki. W formie zabezpieczenia instytucja finansowa najczęściej żąda od kredytobiorcy przypisania banku jako współwłaściciela samochodu.

Leasing BMW lub leasing Skody – optymalne i komfortowe finansowanie

Leasing BMW lub leasing Skody to obecnie najpowszechniej stosowana forma zewnętrznego finansowania firmowej floty. Dzięki leasingowi firmy mogą korzystać z pełnego wachlarza korzyści – również podatkowych, skutecznie optymalizując koszty ponoszone z tytułu podatków, jak i finansowania nowego samochodu.

Istnieją dwie formy leasingu – leasing operacyjny i finansowy. Operacyjny leasing BMW lub Skody jest zdecydowanie najpopularniejszą formą finansowania. Przedsiębiorcy decydują się na niego przede wszystkim ze względu na proste formalności, możliwość rozłożenia płatności podatku VAT na raty leasingowe, a także ze względu na elastyczność w zakresie spłacania rat i wykupu auta.

Leasing operacyjny pozwala bowiem na wykup auta lub na jego oddanie leasingodawcy pod koniec trwania umowy. Poza tym regularne i stałe raty leasingowe skutecznie obniżają podstawę opodatkowania, zapewniając przedsiębiorcy stałą tarczę obniżającą podatki.

Nowe Skody i BMW najczęściej finansowane są przez firmy właśnie za pośrednictwem leasingu operacyjnego – nawet mimo zmian przepisów leasingowych na początku ubiegłego roku. Chcesz dowiedzieć się więcej o warunkach leasingu BMW i Skody? Odwiedź stronę internetową i wybierz leasing samochodu z Carsmile!

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button