Artykuły

Auta na doby – fakty i mity

Usługa car sharingu w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zwiększa się procent osób, które w badaniach przyznają, że wiedzą na czym ona polega i na jakich zasadach można korzystać z aut na doby czy aut na minuty. Niektórzy jednak, szczególnie ci, którzy nigdy nie korzystali z car sharingu mają mylne wyobrażenie o tej usłudze.

Car sharing – fakty i mity

Z sondażu przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia w 2019 roku wynika, że już 34 proc. Polaków wie, na czym polega car sharing. Wynik ten można ocenić jako bardzo dobry, ale w dalszym ciągu możesz spotkać się z wieloma mitami związanymi z tą usługą. Co jest faktem, a co nie ma związku z rzeczywistością? Oto przykładowe opinie, z którymi możesz się spotkać:

  • Auto musisz odstawić tam, skąd je wziąłeś. MIT! Zdecydowałeś się na auta na doby? Łódź, a w zasadzie centrum miasta to punkt, w którym rozpocząłeś korzystanie z pojazdu? Nie musisz odstawiać go w to samo miejsce. Np. korzystając z aut firmy Panek, zaparkuj w strefie Panek lub w miejscu dozwolonym.
  • W samochodzie nie możesz przewozić zwierząt. MIT! Jest to dozwolone, ale w specjalnym kontenerze. Zwierzę nie może siedzieć bezpośrednio na fotelu.
  • W pojeździe nie można palić. FAKT! W samochodach obowiązuje całkowity zakaz palenia czy spożywania alkoholu.
  • Jeśli będziesz mieć wypadek lub kolizję, to sam pokryjesz koszty naprawy pojazdu. MIT! Jeśli nie jesteś sprawcą zdarzenia, to nie poniesiesz żadnych kosztów, a nawet jeśli to ty spowodowałeś wypadek lub kolizję i tak nie musisz być obciążony opłatami. Żeby tak się stało, wybierz odpowiednią ofertę car sharingu.
  • Samochodu nie możesz parkować tam, gdzie nie ma zasięgu GPS. FAKT! Zabronione jest kończenie wynajmu w miejscach, gdzie nie ma zasięgu system nawigacji satelitarnej. Przykładem takiego miejsca są choćby parkingi wielopoziomowe. W ten sposób firma miałaby problem ze zlokalizowaniem miejsca, w którym znajduje się samochód.

To nie wszystkie mity związane z car sharingiem, z którymi możesz się spotkać. Najlepszym źródłem informacji na temat usługi jest regulamin firmy, w której korzystasz z oferty. Zapoznaj się z nim, zanim się zdecydujesz na wynajem auta na doby czy minuty.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button