Tuning

Zawieszenia gwintowane – czy warto montować je w aucie?

Modyfikacje samochodu to pasja, która łączy wielu kierowców. Bardzo często też wymiana części fabrycznych na przygotowywane na indywidualne zamówienie nie ma na celu jedynie uatrakcyjnienia wyglądu pojazdu, ale także realnie wpływa na jego performance na drodze. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeżeli chcemy zainstalować zawieszenie gwintowane i czym dokładnie ono jest? W jaki sposób ten rodzaj tuningu wpływa na prowadzenie i wygląd auta?

Zawieszenia gwintowane – czym są?

Zawieszenie gwintowane jest niejako odpowiedzią na zawieszenia pneumatyczne, które – choć bardzo efektowne – są również niestety bardzo drogie w zakupie, jak i utrzymaniu. Z jego pomocą możemy zarówno podnieść, jak i opuścić samochód, a sama konstrukcja opiera się o cztery elementy resorujące, z których każdy posiada sprężynę i amortyzator. Sam gwint może, choć nie musi znajdować się na zewnętrznej obudowie amortyzatora, a cała konstrukcja umożliwia obniżenie środka ciężkości samochodu. Jeżeli więc zastanawialiśmy się nad tuningiem zawieszenia, ale nie chcemy przeznaczać fortuny na pneumatykę, gwintowane zawieszenie to dobry kompromis. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://mapet-tuning.com/sklep/.

Kiedy warto zdecydować się na zawieszenie gwintowane?

W przypadku auta „do rozrywki” stosowanie modyfikacji ogranicza tylko nasza wyobraźnia, portfel oraz to, jaki cel chcemy osiągnąć. Jeżeli jednak zastanawiamy się nad wykorzystaniem zawieszenia gwintowanego w pojeździe, z którego korzystamy na co dzień, również możemy zrobić to w określonych przypadkach – z korzyścią dla nas, jako kierowców. Wiele osób wykorzystuje tego typu zawieszenie do obniżenia auta i zmniejszenia prześwitu, aby lepiej się prezentowało. Ponad to w niektórych modelach może ono poprawić trakcję i zwrotność, co przełoży się na większą kontrolę prowadzenia pojazdu w różnych warunkach drogowych.

Na co uważać przy zakupie zawieszenia gwintowanego?

Jeżeli chcemy rozpocząć swoją przygodę z tuningiem, powinniśmy pamiętać o tym, że jest to hobby wymagające dość znaczących nakładów finansowych. Dotyczy to szczególnie modyfikacji wpływających na jakość prowadzenia i jazdę – tutaj nie możemy oszczędzać ze względu na nasze własne bezpieczeństwo. Jeżeli więc interesuje nas instalacja zawieszenia z regulacją wysokości auta, zadbajmy o zakup najlepszej jakości części, jak i profesjonalny montaż.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button