Artykuły

Przegląd najlepszych metod polerowania auta — co działa, a co nie?

Do najczęściej wybieranych metod usuwania rys i mikrouszkodzeń należy polerowanie, które jest niezwykle skuteczne. Bardzo wiele osób decyduje się na własnoręczne polerowanie pojazdu z wykorzystaniem przeznaczonych do tego celu środków. Są to jednak mniej skuteczne metody, które nie przynoszą tak korzystnego rezultatu, jak fachowe usługi, wykonane w profesjonalnych studiach.

Czym poleruje się samochód? – własnoręczne polerowanie samochodu

Samodzielne polerowanie pojazdu to czynność, która wymaga dużego zaangażowania, czasu i wiedzy. Przede wszystkim konieczne jest dobranie preparatu, który pozwoli na uzyskanie najlepszego efektu. Do tego celu najczęściej wykorzystywane są:

  • glinki polerskie,
  • pasty polerskie,
  • woski polerskie.

W przypadku past ważną kwestią jest dobór niskiej ścieralności produktu, który pozwoli na własnoręczne wykonanie zabiegu. Warto wziąć pod uwagę, że woskowanie samochodu we własnym zakresie nie będzie tak skuteczne. Choć docelowo koszt wykonania polerowania będzie o wiele niższy niż w salonie, to będzie wiązało się z krótszym czasem utrzymania się efektu.

Jakie są najlepsze metody wykorzystywane do polerowania samochodu?

Do najskuteczniejszych metod polerowania samochodu należy zaliczyć profesjonalne usługi wykonywane przez fachowców, które można podzielić na kilka wariantów. Najskuteczniejszym z nich jest wieloetapowa korekta lakieru, która polega na szlifowaniu, cięciu i polerowaniu. Ten rodzaj usługi jest w stanie wyeliminować blisko 99% powstałych rys i mikrouszkodzeń.

Chętnie wybieraną, choć mniej skuteczną metodą jest trzyetapowa korekta lakieru, polegająca na cięciu, polerowaniu i finiszu. Dobrze wykonana usługa jest w stanie usunąć nawet 90% rys.

Podstawową usługą usuwającą nawet 70% rys jest jednoetapowa korekta lakieru polegająca na profesjonalnym polerowaniu.

Bez względu na wybraną metodę, warto skorzystać z usług serwisu https://fabrykapolysku.pl/

Jak długo utrzymuje się efekt polerowania?

O skuteczności danej metody możemy mówić nie tylko po efekcie, jaki będzie dostrzegalny tuż po jej zakończeniu, ale również po czasie, przez który efekt się utrzyma. Do najskuteczniejszych metod, możemy zaliczyć korekty lakieru, w przypadku których efekt utrzymuje się od kilkunastu miesięcy do kilku lat. Wysoką skuteczność odnotowują profesjonalne korekty lakieru wykonywane przez fachowców. W tym wypadku ważną kwestią jest użycie odpowiednich produktów, które gwarantują najlepsze efekty. W wielu przypadkach osoby korzystające z profesjonalnej korekty lakieru mogą cieszyć się idealnym efektem nawet przez kilka lat. Polerowanie samochodu Fabryka Połysku wykonuje z niezwykłą dokładnością, dlatego warto zaufać profesjonalistom.

Usuwanie rys z karoserii samochodowej to czynność, którą należy wykonać raz na kilka miesięcy. Zdecydowanie nie jest to zabieg, który wykonuje się co tydzień. Konieczność powtarzania polerowania będzie uzależniona od czasu utrzymywania się efektu usługi. W przypadku profesjonalnego polerowania wykonanie kolejnego zabiegu może być konieczne dopiero po kilkunastu miesiącach. Niezależnie od wybranej metody polerowania, warto mieć na uwadze, aby nie doprowadzić do uszkodzenia warstwy lakieru bezbarwnego, który zabezpiecza kolor, a także karoserię.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button