Artykuły

Na co zwrócić uwagę przed przyciemnieniem szyb w samochodzie?

Podczas przyciemniania szyb w aucie należy zwracać uwagę na następujące aspekty:

  1. Wybór stopnia przyciemnienia szyb: Trzeba dobrze przemyśleć, jak bardzo chcemy zaciemnić szyby, zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz pojazdu. Warto zastanowić się, czy wnętrze nie będzie zbyt ciemne lub jasne, ponieważ ciemniejsze wnętrze może podkreślić efekt przyciemniania, a jasne może go złagodzić. Efekt może się różnić w zależności od koloru wnętrza samochodu. Na naszej działce mamy przykładowe folie, które można nałożyć na szyby samochodowe w skali 1:1. Nasz ekspert, który zajmuje się montażem folii, pomoże dobrać odpowiedni stopień przyciemnienia, a Państwo mogą spokojnie sprawdzić, stojąc na zewnątrz lub siedząc wewnątrz samochodu, czy wybrana folia jest odpowiednia, lub czy powinniśmy rozważyć inną.
  2. Dopasowanie do koloru nadwozia: Należy pamiętać, że niektórzy klienci nie lubią zbyt dużych kontrastów, które pojawiają się przy montażu bardzo ciemnych folii na jasnych samochodach. Wybierając montaż folii w FOLSZYB, otrzymują Państwo 7-letnią gwarancję na folię i montaż, dlatego warto dokładnie przemyśleć swój wybór.
  3. Stan wewnętrzny i zewnętrzny szyb: Przed nałożeniem folii koniecznie trzeba upewnić się, że szyba jest odpowiednio czysta i przygotowana. Należy zwrócić uwagę na rysy i zadrapania, które mogą być bardziej widoczne po nałożeniu ciemniejszych folii odbijających promienie słoneczne w samochodzie (UV).
  4. Czujniki parkowania i kamera cofania: Warto także zastanowić się, czy samochód jest wyposażony w czujniki parkowania i/lub kamerę cofania. Wybierając najciemniejszą folię do przyciemniania szyb, należy pamiętać, że może to sprawić problemy przy cofaniu w nocy na nieoświetlonej ulicy. Warto unikać cofania na słuch, co nie zawsze jest bezpieczne.

Na co zwrócić uwagę przed przyciemnieniem szyb w samochodzie? 2

Przyciemniając szyby w FOLSZYB w Warszawie zawsze otrzymujesz:

  • Certyfikat na przyciemnione szyby (w postaci wkładki do dowodu rejestracyjnego) wydany przez Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie o numerze R43-0730-ICiMB) – Po co mi ten certyfikat na przyciemnianie szyb samochodowych?
  • 7 lat gwarancji na folię (nie wyblaknie, nie zmieni koloru na ciemny fiolet – co pojawia się przy montażu tanich chińskich folii, zachowa wszystkie parametry jeżeli chodzi o np. odbijanie promieni UV)
  • 7 lat gwarancji na montaż (folia nie zacznie się odrywać, zahaczać, marszczyć, nie pojawią się bąble)

Na co zwrócić uwagę przed przyciemnieniem szyb w samochodzie? 3

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button