Artykuły

Na co zwracać uwagę, kupując części samochodowe?

Części w Twoim samochodzie uległy awarii lub są już dość zużyte i chcesz je wymienić? W takim przypadku koniecznie musisz wiedzieć, na co warto zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiednie części i nie przepłacić. Poznaj nasze porady, a na pewno wybierzesz najlepsze części samochodowe do swojego auta.

6 kwestii, o których trzeba pamiętać, kupując części samochodowe

Oryginalne lepsze od zamienników

W pierwszej kolejności musisz zdawać sobie sprawę z tego, że w sklepach będziesz mieć do wyboru części używane, nowe, ale też oryginalne i zamienniki. Każdy mechanik poleci Ci postawienie na części oryginalne. To one są odpowiednio dopasowane do Twojego samochodu i dają większą pewność na wiele lat.

Sprawdź kod koloru

Nadal wiele osób w niewłaściwy sposób kupuje różne elementy karoserii. Przez to po dokonaniu zakupu są niezadowoleni m.in. z wybranego koloru. Dlatego bardzo ważne jest to, aby jeszcze przed rozpoczęciem kupowania poznać kod koloru Twojego samochodu. W ten sposób skutecznie odnajdziesz odpowiedni odcień.

Poszukaj części w Internecie

Kupowanie części w serwisie czy nawet w warsztacie mechanika może nie być najlepszą opcją. Wszystko dlatego, że w takich miejscach ceny są po prostu dość wysokie. Dlatego znacznie rozsądniejsze będzie spytanie mechanika, jaka część jest potrzebna, a następnie poszukanie jej w sklepach internetowych czy na serwisach ogłoszeniowych. Szybko przekonasz się, że w ten sposób możesz sporo zaoszczędzić.

Zwróć uwagę na części używane

Wysokiej jakości części używane, w tym także takie, które zostały zregenerowane, mogą okazać się znacznie lepszym rozwiązaniem niż tańsze zamienniki. Kluczowe jest to, aby owe części były oryginalne. Wtedy kupowanie części używanych będzie tanie, ale zapewnią one działanie na dłuższy czas.

Zrezygnuj z angielskich lusterek

Wiele osób decyduje się kupować używane lusterka samochodowe. W końcu często ulegają one zniszczeniu, a nowe modele są po prostu zbyt drogie. Jednak podczas dokonywania zakupu dowiedz się najpierw, czy wybrane modele nie są angielskimi lusterkami, gdyż będą one bardziej problemowe w montażu i użytkowaniu.

Zabierz pisemną gwarancję za silnik

Jeśli wśród części samochodowych, które chcesz kupić, jest silnik, to musisz być szczególnie ostrożny. Dlaczego? Dopiero przy montażu dowiesz się, czy wybrałeś odpowiedni model. Dlatego poproś o gwarancję pisemną, a także o możliwość wymiany. W ten sposób zyskasz większą pewność i nie wyrzucisz pieniędzy w błoto.

Teraz kupowanie części do samochodu będzie znacznie łatwiejsze.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button