Artykuły

Kalkulator ubezpieczeń Mubi od teraz również dla motocyklistów

Do tej pory z internetowego kalkulatora ubezpieczeń mogli korzystać przede wszystkim właściciele czterech kółek. Teraz Mubi uruchamia kalkulator umożliwiający wyliczenie i zakup polisy również przez motocyklistów. Narzędzie działa już od kilku dni i umożliwia poznanie ceny nie tylko ubezpieczeń OC, ale także assistance czy NNW.

Mubi udostępnia kalkulator ubezpieczeń dla motocyklistów

Od teraz również motocykliści mogą samodzielnie wyliczyć swoją składkę ubezpieczeniową, korzystając z kalkulatora OC Mubi. Dotychczas narzędzie to oferowało pomoc w znalezieniu polisy właścicielom czterech kółek. Nowa funkcjonalność kalkulatora pozwala jednak coraz większej grupie kierowców wyszukać, porównać i zakupić ubezpieczenie bez konieczności wychodzenia z domu i wykonywania telefonów.

Kalkulator ubezpieczeń motocyklowych na mubi.pl ruszył w kwietniu 2021 roku i działa na podobnych zasadach, co kalkulator OC samochodowego. OC dla jednośladu znajdą tam właściciele m.in. takich marek jednośladów, jak Honda, BMW, Junak, Ducati, Yamaha czy Romet. Mubi umożliwia nabycie nie tylko ubezpieczenia OC, ale także autocasco, assistance i NNW dla posiadaczy motocykla, skutera, choppera i innych rodzajów jednośladów.

Korzystanie z kalkulatora Mubi jest bezpłatne

Chociaż kalkulatory ubezpieczeń są już dosyć powszechnym narzędziem w branży ubezpieczeń i korzysta z nich bardzo dużo osób, to niektórzy wciąż zastanawiają się, czy za wykonanie kalkulacji trzeba uiszczać opłatę. Warto wiedzieć, że korzystanie z kalkulatora ubezpieczeń dla motocykla Mubi, podobnie jak korzystanie z kalkulatora samochodowego, jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNE. Użytkownicy tej porównywarki mogą zatem wypełnić formularz, zapoznać się z przygotowanymi ofertami wielu towarzystw, a także porównać je za darmo. Koszty dotyczą jedynie opłacenia składki ubezpieczeniowej w końcowej fazie korzystania z kalkulatora.

Formularz tylko z niezbędnymi pytaniami

Aby poznać cenę ubezpieczenia motocykla, trzeba odpowiedzieć na kilka pytań, które pozwolą ubezpieczycielom współpracującym z Mubi przygotować ofertę i ocenić ryzyko ubezpieczeniowe. Jakich informacji potrzebują TU?

  • Danych ubezpieczanego pojazdu (m.in. marki i modelu, roku produkcji, pojemności silnika, rodzaju napędu).
  • Informacji o użytkowaniu pojazdu (m.in. stanie licznika, czy motocykl będzie używany tylko do celów prywatnych).
  • Informacji o właścicielach i kierowcach (m.in. daty urodzenia, roku uzyskania prawa jazdy kat. A, miejscu zamieszkania, historii ubezpieczeniowej).

Oprócz tego należy określić, jaki zakres ochrony interesuje motocyklistę, tj. czy szuka on tylko OC, czy chciałby ubezpieczyć się również w ramach ubezpieczeń dobrowolnych, np. autocasco czy NNW.

Czy trzeba podawać dane osobowe na mubi.pl?

W formularzu znajdują się także pytania o numer rejestracyjny pojazdu, imię i nazwisko właściciela motocykla oraz o jego numer PESEL. Istnieje także miejsce na pozostawienie swoich danych kontaktowych, jak numer telefonu i adres e-mail. Wpisanie tych danych jest jednak dobrowolne.

UWAGA!

Niektórzy ubezpieczyciele wymagają wpisania personaliów i numeru rejestracyjnego pojazdu już na etapie wyliczania składki, bo informacje te umożliwiają weryfikację historii ubezpieczeniowej kierowcy w bazie UFG. W niektórych TU taka weryfikacja na etapie przygotowywania oferty jest standardową procedurą, dlatego niektóre TU nie przygotują oferty dla osób, które zdecydują się na pozostanie anonimowym.

OC motocykla na mubi.pl – ile kosztuje?

To, ile wyniesie składka ubezpieczeniowa motocyklisty, zależy od wielu czynników. Jak można przeczytać na https://mubi.pl/poradniki/ubezpieczenie-oc-motocykla/, wpływ na cenę ubezpieczenia ma m.in. marka i rodzaj motocykla, pojemność silnika, ale także wiek właściciela, miejsce jego zamieszkania, historia właścicieli i kierowców motocykla i inne. W poniższej tabeli można sprawdzić, ile za OC różnego rodzaju jednośladów zapłaciłby 33-letni mężczyzna z Kluczborka, który ma prawo jazdy kat. A od 2014 roku i do tej pory jeździł bezszkodowo.

Kalkulator ubezpieczeń Mubi od teraz również dla motocyklistów 2

Kalkulator ubezpieczeń Mubi od teraz również dla motocyklistów 3

Dane pochodzą z porównywarki ubezpieczeń motocyklowych Mubi [kwiecień 2021].

UWAGA!

Wycena ryzyka ubezpieczeniowego jest przeprowadzana indywidualnie dla każdego kierowcy, dlatego powyższe ceny są jedynie orientacyjne. Kierowcy, którzy jeżdżą innymi jednośladami, mają inną historię ubezpieczeniową, mieszkają w innej miejscowości prawdopodobnie otrzymają zupełnie inną ofertę ubezpieczenia motocykla.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button