Artykuły

Gdzie szukać sprawdzonych samochodów używanych?

Ze względu na oszczędność finansową i oszczędność czasu kierowcy coraz częściej wybierają używane samochody zamiast nowych z salonu. Używane auta są dostępne od ręki – wystarczy znaleźć ogłoszenie prywatnej osoby lub odwiedź autokomis i wybrać interesujący nas model. I choć wydaje się to bardzo proste, to kierowcy często nie wiedzą, gdzie szukać wiarygodnych ogłoszeń i jak sprawdzić, czy dane auto jest sprawdzone i sprawne. Dlatego dziś podpowiemy, gdzie szukać sprawdzonych samochodów używanych!

Zaufany autokomis

Najpopularniejszym miejscem, w którym można znaleźć setki używanych samochodów jest autokomis. Komisy samochodowe gwarantują bezpieczny zakup – każdy samochód przed zakupem jest sprawdzany pod kątem funkcjonalności i bezpieczeństwa Częstym zarzutem kierowanym w stronę komisów jest to, że liczą one sobie zdecydowanie więcej za samochód niż prywatni sprzedawcy. Jednak to wcale nie musi być prawda! Przykładem komisu samochodowego w Tomaszowie Mazowieckim, któremu można zaufać jest PHU Aspol. Jest to miejsce, gdzie znajdziesz dziesiątki różnych modeli używanych samochodów w dobrym stanie technicznym i konkurencyjnych cenach.

Wiarygodne opinie

Sprawdzenie, czy dana opinia jest wiarygodna, czy nie to prawdziwe wyzwanie. Obecnie dość trudno jest zweryfikować, czy daną opinię napisała konkurencyjna firma, czy niezadowolony klient. Istnieje jednak zbiór dość uniwersalnych porad, które mogą być pomocne przy weryfikowaniu opinii. Po pierwsze warto jest szukać opinii o danym komisie w różnych źródłach – jeżeli na niezależnych portalach. Po drugie dobrze jest też popytać znajomych i ludzi z najbliższego otoczenia o opinie nt. autokomisów – być może oni korzystali z usług któregoś z nich i będą mogli doradzić. A po trzecie – warto odwiedzić dany autokomis na własną rękę i przekonać się, jak pomocna jest obsługa, jakie samochody sprzedaje i co o nich wie. W ten sposób można najłatwiej sprawdzić, czy trafiliśmy do miejsca godnego zaufania.

Co sprawdzić w używanym samochodzie przed zakupem?

Jeżeli kierowca ma taką możliwość, to dobrze jeśli sprawdzi historię samochodu np. na stronie www.historiapojazdu.gov.pl. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na podanej stronie następujące informacje:

  • numer rejestracyjny,
  • numer VIN,
  • datę pierwszej rejestracji.

Bazę tę prowadzi Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców, dzięki czemu znajdziesz tam informacje nie tylko o samochodach z Polski, ale również z zagranicy.

To, co można sprawdzić na własną rękę, widząc samochód po raz pierwszy to stan karoserii, zawieszenie, nadwozie, działanie silnika i układu hamulcowego. Siedząc w aucie, warto sprawdzić, czy wszystkie elementy wyposażenia działają. W szczególności dobrze jest przyjrzeć się klimatyzacji, radiu oraz złączu USB – jeżeli wszystko działa – to dowód na to, że poprzedni właściciel dbał o samochód i jego wyposażenie. Natomiast to, co powinno zaniepokoić kierowcę to widoczne zarysowania, wgniecenia, szpary pomiędzy panelami nadwozia.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button