Technika silnikowa

Filtry olejowe prosto z sieci

Samochód dla wielu z nas stał się wręcz członkiem rodziny. Trudno sobie bez niego wyobrazić szybki wyjazd za miasto na grzyby, wizytę u mamy, czy też weekendowy wypad nad morze, itp. Droga do pracy, zakupy, szkoła dziecka – wszystko to dzieje się o wiele szybciej, jeśli możemy skorzystać ze sprawnych czterech kółek. Nad samochodem trzeba więc sprawować odpowiednią pieczę, robić mu regularne przeglądy oraz dokonywać regularnych napraw. Tylko wówczas mamy pewność, że nieprzyjemne niespodzianki ograniczamy do niezbędnego minimum.

Filtry oleju trzeba czasem wymienić

Im dłużej eksploatujemy samochód, tym większą mamy pewność, że wreszcie któraś z jego części nas zawiedzie. Jedną z dość istotnych acz drobnych części, na które powinniśmy zwracać baczną uwagę są filtry oleju. Te nieduże przedmioty odpowiadają za wychwytywanie różnego rodzaju zanieczyszczeń, które mogą się pojawić w oleju silnikowym. Wadliwy albo zużyty filtr olejowy może doprowadzić nawet do poważnej awarii silnika, łącznie z jego zatarciem. Jeśli więc odrobinę się znamy na samochodach, a chcemy nieco obniżyć koszty użytkowania naszych czterech kółek, możemy taki filtr wymienić we własnym zakresie. W przeciwnym wypadku, niemalże każdy serwi samochodowy oferuje możliwość wymiany filtrów, czasem nawet bez konieczności oczekiwania na odległy termin, czy pozostawienia pojazdu na wiele godzin w warsztacie. Z uwagi na prężnie rozwijającą się branżę motoryzacyjną, nowsze samochody posiadają czasem bardzo skomplikowaną procedurę wymiany – w takich sytuacjach warto zaufać doświadczonym mechanikom.

Szukajmy rozsądnych oszczędności

W zależności od modelu samochodu jakim dysponujemy, wymiana filtra powinna się odbywać każdorazowo przejechaniu od pięciu do dwudziestu tysięcy kilometrów. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że silnik naszego samochodu jest dobrze chroniony. Wymiany filtra można dokonać samemu. W Internecie są dostępne różnego rodzaju vlogi, które nam w tym pomogą. Możemy także zlecić ją zakładowi mechanicznemu, ale nawet wtedy warto przywieźć własnoręcznie zakupiony filtr, gdyż tym samym możemy dość znacząco obniżyć koszty takiej operacji. Najważniejsze, że kupując te urządzenia na sprawdzonej platformie sieciowej, mamy pewność, że nabywamy produkty dobrej jakości, wykonane z odpowiednich materiałów, które nas nie zawiodą podczas eksploatacji naszego auta. Udane zakupy przyczynią się na pewno do tego, że powrócimy tam wkrótce po inne, niezbędne części, do naszego auta.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button