Technika samochodowa

Elektryczne siłowniki do klapy bagażnika dla Skody – dlaczego warto je stosować?

Sezon na długie podróże samochodem tuż-tuż! Majówkowe wycieczki czy wakacyjne wyjazdy warto umilić sobie rozwiązaniem, które znacznie zwiększy wygodę korzystania z bagażnika. Sprawdź, dlaczego elektryczne siłowniki do klapy bagażnika będą świetnym rozwiązaniem dla posiadaczy skody!

Elektryczne siłowniki do klapy bagażnika – co to jest?

Siłowniki elektryczne to innowacyjne rozwiązanie, które znacznie przyczynia się do zwiększenia komfortu użytkowania pojazdu. Te niewielkie elementy pozwalają na otwieranie i zamykanie klapy bagażnika za pomocą pilota. To nieoceniona wygoda, kiedy ręce zajęte mamy bagażami czy gdy bagażnik otwiera osoba niższa lub o ograniczonej mobilności ruchowej. Siłowniki umożliwiają regulację wysokości otwierania i płynny ruch – dzięki temu bagażnik można otworzyć do konkretnej wysokości, co jest szczególnie przydatne, gdy parkujemy w pomieszczeniach o obniżonym suficie, np. hotelowych parkingach.

Elektryczne siłowniki dla skody – montaż

Montaż siłowników elektrycznych w skodach jest prosty i łatwo wykonasz go samodzielnie (poznaj pełną instrukcję!). Potrzebujesz jedynie wskazówek z instrukcji, kilku narzędzi i oczywiście samych siłowników. Możesz także udać się do specjalisty, który kompleksowo zajmie się montażem. Niezależnie od wybranej opcji, już po chwili możesz cieszyć się wygodnym rozwiązaniem w swoim samochodzie – montaż siłowników przebiega bardzo sprawnie.

Elektryczne siłowniki dla skody – gdzie kupić?

Poszukujesz siłowników elektrycznych do skody? W sklepie FORYC znajdziesz szeroki wybór siłowników elektrycznych do modeli:

  • Škoda Karoq,
  • Škoda Kodiaq,
  • Škoda Octavia,
  • Škoda Superb,

z różnych roczników. W FORYC możesz kupić zarówno pojedynczy, lewy lub prawy siłownik, jak i komplet. W przypadku zakupu kompletu możesz zarejestrować zakup na stronie sklepu (w ciągu 4 tygodni od daty zakupu), dzięki czemu przedłużysz gwarancję z 24 do 36 miesięcy.

Kiedy warto wymienić siłownik elektryczny w skodzie?

Siłowniki to elementy o dużej wytrzymałości, jednak jak każdy sprzęt – z czasem ulegają zużyciu. Oto najważniejsze sygnały świadczące o możliwych kłopotach z siłownikami – jeśli zauważysz któryś z nich, warto rozważyć wymianę:

  • spowolnione otwieranie lub zamykanie klapy – może to świadczyć o utracie mocy siłowników,
  • nietypowe dźwięki, takie jak stukanie, trzaski, skrzypienie – mogą być oznaką uszkodzeń w mechanizmie siłownika,
  • klapa bagażnika nie utrzymuje swojej pozycji,
  • problemy z regulacją wysokości – jeśli nie jest ona płynna, zapewne oznacza to problem w działaniu siłownika,

Pamiętaj, że dbanie o stan techniczny i bieżąca konserwacja mogą znacznie wydłużyć żywotność siłowników.

Wymiana kompletu siłowników

W przypadku, gdy jeden siłownik ulegnie awarii, warto wymienić cały komplet. Może się zdarzyć, że po wymianie jednego, nowy i stary siłownik nie są ze sobą kompatybilne. Nowy komplet gwarantuje to, że obydwa siłowniki będą w jednakowym stanie technicznym, dzięki czemu będą płynnie działać i równomiernie się zużywać. Warto pamiętać także o tym, że gdy jeden siłownik zaczyna szwankować, drugi również może być na granicy awarii. Wymiana obydwu eliminuje ryzyko kolejnej usterki w niedalekiej przyszłości.

Potrzebujesz pomocy w doborze siłowników elektrycznych do Twojego samochodu? Skontaktuj się ze sklepem FORYC – doświadczeni specjaliści pomogą Ci w wyborze oraz udzielą wszelkich niezbędnych wskazówek.

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button