Artykuły

Dbaj o swój samochód – projekty garaży od MURATORA

Obawiasz się zniszczenia samochodu na skutek gwałtownej burzy? A może Twój sen zakłóca myśl o możliwości kradzieży pojazdu? Aby zyskać spokój ducha i lepiej zadbać o swoje auto, zdecyduj się na budowę własnego garażu. Jakie gotowe projekty znajdziesz w kolekcji MURATORA oraz dlaczego warto się na nie zdecydować

Jakie projekty garaży znajdziesz w ofercie MURATORA?

Dobrze znana inwestorom marka MURATOR oferuje nie tylko projekty domów. W kolekcji projektów gotowych znajdziesz także projekty garaży, które umożliwią Ci wzniesienie funkcjonalnego budynku z miejscem parkingowym. W ofercie czekają na Ciebie propozycje jedno-, dwu- i wielostanowiskowe, które bez trudu dopasujesz do liczby posiadanych pojazdów czy też miejsca na posesji. Niektóre z nich są wyposażone w wiatę rekreacyjną, kotłownię, część gospodarczą, a nawet mieszkalną.  Taki obiekt może służyć jako domek weekendowy na działce lub też po prostu domek gościnny. Projekty garaży w większości zostały opracowane w trwałej technologii murowanej, ale również można znaleźć obiekty do szybkiej realizacji w konstrukcji szkieletu drewnianego. Dzięki zróżnicowanej bryle i geometrii dachu możliwe jest także ich optymalne skomponowanie z wyglądem planowanego lub już istniejącego obiektu mieszkalnego.

Dlaczego warto posiadać własny garaż na samochód?

Zastanawiasz się, jakie będą zalety własnego garażu wzniesionego na podstawie gotowego projektu ze strony https://projekty.muratordom.pl/garaze/? Spieszymy z odpowiedzią! Jego podstawowym atutem jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Parkując pojazd w zamykanym obiekcie, minimalizujesz ryzyko jego kradzieży czy uszkodzenia – zarówno przez niekorzystne czynniki atmosferyczne, jak i wandali. W garażu możesz schować nie tylko samochód, ale także motor, quada czy narzędzia i sprzęty ogrodnicze. Wybierając projekt z dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak wiata garażowa czy pomieszczenie gospodarcze, zyskujesz cenne miejsce do przechowywania. Estetyczny i zadbany garaż będzie ważnym elementem i funkcjonalną ozdobą całej posesji. Korzystnie wpłynie on także na ogólną wartość nieruchomości, co jest szczególnie istotne, jeśli rozważasz w przyszłości jej sprzedaż.

Jak wybrać idealny projekt garażu wolnostojącego?

W ofercie MURATORA znajdziesz kilkaset gotowych projektów garaży. Jak pośród nich wytypować idealne rozwiązanie? Na samym początku zastanów się, ile samochodów chcesz zmieścić we wnętrzu budynku. Następnie pomyśl, czy oprócz miejsc parkingowych potrzebna Ci będzie dodatkowa, funkcjonalna przestrzeń w postaci wiaty lub pomieszczenia gospodarczego. Upewnij się, czy wielkość posesji pozwoli na realizację wybranego projektu oraz czy spełnia on wymogi określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Postaraj się dopasować wygląd garażu do stylistyki obiektu mieszkalnego i otaczającej go przestrzeni. Nie zapominaj także o kwestiach finansowych. Im większy i bardziej skomplikowany obiekt wybierzesz, tym więcej pieniędzy będzie potrzebne na jego wybudowanie

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na budowę własnego garażu. Taki budynek jest bowiem wyjątkowo przydatnym elementem każdej posesji. Choć jego podstawową funkcją jest oferowanie miejsca do schowania pojazdu, możesz korzystać z niego także i w innych celach. W katalogu projektów znajdziesz propozycje z częścią gospodarczą, mieszkalną bądź wiatą, dzięki którym nowo powstały obiekt zapewni Ci cały szereg interesujących możliwości. Nie czekaj zatem i już dziś wybierz odpowiedni projekt architektoniczny z oferty MURATORA!

Artykuł sponsorowany: Projekty domów i wiat garażowych z firmy MURATOR – https://projekty.muratordom.pl

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button