Artykuły

Popularne naczepy samochodowe dla branży TSL

W transporcie, spedycji i logistyce wykorzystuje się zarówno naczepy uniwersalne, jak i bardziej wyspecjalizowane. Do tych pierwszych należą przede wszystkim naczepy kurtynowe, czyli tak zwane firanki, a także naczepy platformy. Przykładem tych drugich są z kolej naczepy podkontenerowe czy furgonowe.

Naczepa kurtynowa (tzw. naczepa firanka)

Najbardziej uniwersalnym i najpopularniejszym rozwiązaniem dla branży TSL jest naczepa kurtynowa, nazywana potocznie firanką. Nazwę zawdzięcza konstrukcji ze stalową skrzynią oraz plandeką przesuwaną po stelażu niczym firanka. Rozwiązanie takie chroni ładunek przed wpływem warunków atmosferycznych, a jednocześnie zapewnia szybki i wygodny załadunek/rozładunek nie tylko od tyłu, lecz także z boków, a często też od góry.

Naczepy firanki można wykorzystać do przewożenia większości towarów – luzem, na paletach lub w formie większych opakowań. W zależności od potrzeb można wybrać wersję o standardowej wysokości 2,75 metra oraz 3-metrowy wariant Mega o obniżonym zawieszeniu. Dostępne są też wersje z rynną (muldą) umieszczoną pod podłogą, które pozwalają transportować ciężkie kręgi stali.

Naczepa platformowa

Do naczep uniwersalnych zalicza się też naczepy platformowe o konstrukcji z niskim zawieszeniem oraz pobawione boków i dachu. Platforma może mieć stałą lub rozsuwaną ramę. Istotne jest, by miała również bardzo dobre właściwości trakcyjne oraz uchwyty mocowania ładunku w obrzeżu ramy i dodatkowe uchwyty mocujące. Dzięki takiej konstrukcji naczepa umożliwia przewóz bardzo różnych ładunków, w tym prefabrykatów i innych towarów o nieregularnym kształcie oraz ciężkich maszyn.

Naczepa furgonowa

Trzeci popularny rodzaj naczep dla branży TSL wyróżnia się nadwoziem o pełnej i sztywnej zabudowie przestrzeni ładunkowej – zarówno boków, jak i dachu. Naczepa typu furgon lepiej chroni przez to transportowany ładunek przed zniszczeniem i uszkodzeniem oraz kradzieżą. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku delikatnych i wartościowych towarów, w tym elektroniki, produktów medycznych czy alkoholi. Furgony dostępne także w wersjach do transportu ładunków objętościowych lub cięższych oraz przesyłek kurierskich.

Naczepa kontenerowa

Naczepy podkontenerowe lub kontenerowe – bo oba określenia używane są wymiennie – służą do przewozu kontenerów morskich w portach oraz na trasach pomiędzy portami i miejscami załadunku/rozładunku. Dzielą się na modele rozsuwane (bardziej uniwersalne) i nierozsuwane (np. do przewozu kontenerów chemicznych tank). Jeśli ma być dopasowana do przewozu najcięższych kontenerów, naczepa podkontenerowa powinna być wykonana ze stali o podwyższonej jakości (np. S700).

Naczepy firanki, naczepy kontenerowe i inne naczepy dla branży TSL marki Wielton

Wytrzymałe i solidne naczepy uniwersalne można znaleźć w ofercie polskiej firmy Wielton, która jest trzecim w Europie producentem naczep (zobacz: https://wielton.com.pl/produkty-wielton/naczepy-uniwersalne/). Produkty marki wyróżniają się też wieloma opcjami konfiguracji i możliwością personalizacji.

Do wyboru są naczepy firanki Curtain Master w wersji Standard i Mega, a także modele Stron Master Light o konstrukcji dostosowanej do szczególnie trudnych warunków i Coil Master, czyli naczepy kurtynowe z rynną, do przewożenia m.in. stali w kręgach. Oferta obejmuje również naczepy platformowe Platform Master, naczepy podkontenerowe Container Master rozsuwane i nierozsuwane oraz różne naczepy furgonowe (3- i 2-osiowe).

Naczepy firanki i naczepy podkontenerowe Wielton w promocyjnym leasingu w EFL

Producent z Wielunia udostępnia też klientom wsparcie finansowe poprzez Wielton Finance. Co więcej, do 30 czerwca obowiązuje atrakcyjna promocja na leasing operacyjny oferowany we współpracy z Europejskim Funduszem Leasingowym S.A. Promocja dotyczy 50 naczep firanek i naczep kontenerowych Wielton.

Oferta dostępna jest w 3 wariantach, które łączy 3-letni okres umowy oraz płatności w Euro rozłożone na 35 rat. Wszystkie szczegóły, w tym sumę opłat wyrażoną w procentach, wysokość raty oraz wartość wpłaty początkowej i depozytu można natomiast znaleźć pod adresem: https://kampania.wielton.com.pl/promocja-efl/.

Artykuł sponsorowany

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button