Artykuły

Jaki miernik lakieru jest idealny dla Ciebie?

Miernik lakieru staje się standardowym wyposażeniem podczas zakupu używanego samochodu. Większość handlarzy nie wyobraża sobie kupna auta z rynku wtórnego bez wcześniejszego pomiaru grubości lakieru tym urządzeniem. Na szczęście, nie tylko profesjonaliści mogą korzystać z tego typu przywilejów. Coraz częściej osoby prywatne decydują się na pomoc miernika grubości lakieru. Naprzeciw tym potrzebom wyszli producenci mierników, którzy zaprojektowali urządzenia w taki sposób, aby osoby, które nie znają się na blacharstwie i lakiernictwie, mogły z powodzeniem dokonywać pomiarów. Zamierzasz kupić używany samochód? Sprawdź, jaki miernik lakieru wybrać i co powinieneś wiedzieć, zanim dokonasz wyboru!

Czym są i do czego używa się mierników lakieru?

Wszyscy fani motoryzacji z pewnością wiedzą, o czym mowa, lecz nie każdy musi fascynować się samochodami, aby móc się posługiwać miernikiem lakieru. Tym niewielkim urządzeniem sprawdza się pojazd, który zamierzamy kupić, a dokładniej, jego powłokę lakierniczą. Niestety coraz częściej doświadczamy nieuczciwych praktyk ze strony Sprzedających, którzy starają się ukryć niewidoczne usterki oraz naprawy lakiernicze. Aby wykonać pomiar testerem lakieru, nie musisz prosić o zgodę Sprzedającego. Przykładając miernik lakieru w odpowiednie miejsca, dowiemy się, czy dany samochód był naprawiany lub lakierowany. Urządzenie niemal natychmiast wyświetla grubość powłoki lakierniczej.

Jak interpretować pomiar grubości powłoki lakierniczej?

Każdy producent marki samochodów określa dopuszczalną ilość mikronów, która informuje o tym, czy lakier jest fabrycznie nałożony. Jeśli pokazana na wyświetlaczu miernika lakieru wyświetla większą lub znacznie większą wartość mikronów, niż ta potwierdzona przez producenta, prawdopodobnie masz do czynienia z nieprawdomównym Sprzedawcą, który stara się sprzedać swój samochód jako nieuszkodzony lub bezwypadkowy. Miernik lakieru może również pokazywać lekko błędną wartość. W przypadku, gdy Sprzedający dalej idzie w zaparte, a Ty nie wiesz, co z tym pomiarem, poproś o pomoc specjalistę, który na Twoje zlecenie obejrzy interesujący Cię samochód. Pamiętaj, żeby nigdy nie ulegać przekonaniom i zapewnieniom, jeśli nie jesteś pewien zakupu. Im bardziej profesjonalny tester lakieru, tym mniejsza granica błędu, tym dokładniejszy pomiar.

wybór mierników

Na jaki tester grubości lakieru się zdecydować?

Dzisiejszy rynek oferuje bardzo wiele urządzeń pomiarowych, które są odpowiednio przeznaczone do użytku amatorskiego lub profesjonalnego. Na wysokości zadania stanęła także firma Prodig-Tech, która w swojej ofercie posiada aż cztery serie przeznaczone do użytku w zależności od naszych potrzeb oraz charakteru pracy. Wśród serii wyróżnia się:

  • STANDARD – mierniki są bardzo proste i szybkie w obsłudze, a wynik wyświetlany jest na wyświetlaczu LCD. Dobrze sprawdzą się w przypadku pomiaru na powierzchni stalowej, stalowej ocynkowanej oraz aluminiowej. Dzięki jednemu przyciskowi dokonuje się precyzyjnego pomiaru, a niektóre modele posiadają funkcję zapisywania wyników.
  • PROFESJONALNA – testery GL-PRO są w stanie błyskawicznie sprawdzić grubość szpachli i lakieru, a nawet stan karoserii. Dokładny pomiar jest możliwy dzięki głowicy, która jest zakończona kulką. Co więcej, w tej serii znajduje się także miernik w wersji FAZ, który jest w stanie rozpoznać czy blacha jest cynkowa, czy stalowa.
  • SUPER PLUS – najważniejszym wyróżnieniem tej serii jest Asystent Pomiaru, który okaże się bardzo pomocny dla osób, które rzadko dokonują pomiarów lakieru. Podpowie nam, czy mamy do czynienia z dwoma warstwami lakierniczymi lub dodatkową szpachlą.
  • PREMIUM – linia produktów przeznaczona dla najbardziej wymagających użytkowników. Mierniki lakieru posiadają dodatkowe funkcje. Sprawiają one, ze codzienne korzystanie z testerów jest dużo łatwiejsze, a ruchome głowice gwarantują dokładność wykonywanych pomiarów.
  • SMART – idąc za postępem technologicznym, możesz połączyć swój telefon z urządzeniem za pomocą bluetooth. Dzięki nowoczesnej aplikacji otrzymujesz do wielu funkcji, które nie są dostępne dla standardowego miernika grubości lakieru.
  • MAGNETYCZNA – ta seria nie jest tak pomocna w przypadku lakieru samochodowego, lecz pozwoli na dość dokładną ocenę stanu blachy danego pojazdu. Użytkownik nabiera wprawy w obsługiwaniu urządzeniu już po pierwszych kilku użyciach.

prodig tech grubość lakieru

Czy warto kupić miernik z sondą na przewodzie? To zależy od dokładności Twoich pomiarów.

Oprócz tego, że marki oferują różne serie produktów, to z pewnością Twoją uwagę mógł przykuć fakt, że niektóre mierniki lakieru posiadają przewód. Wersja kieszonkowa bez przewodu wcale nie jest gorsza, lecz wszystko zależy od celów, do jakich dane urządzenie jest nam potrzebne. Mierniki ze wbudowaną sondą są praktyczniejsze i można je schować do kieszeni. Pomiar nie jest niczym skomplikowanym, ponieważ możemy go wykonać przy użyciu jednej ręki. Tu udogodnienie nie sprawdza się w trudno dostępnych miejscach, gdzie dokonanie pomiaru może się okazać nie takie proste.

Miernik grubości lakieru z sondą na przewodzie zapewnia dużo dokładniejszy wymiar, ponieważ sonda nie jest na stałe zamontowana w urządzeniu. W jednej ręce trzymamy sondę, a w drugiej odczytujemy interesujący nas wynik pomiaru.

Gdzie kupić urządzenie do pomiaru grubości lakieru?

Zmieniając auto dość często, tj. raz na dwa lata, warto pomyśleć o zakupie takiego urządzenia. Jeśli jesteś profesjonalistą, to z pewnością zależy Ci na najlepszej jakości sprzęcie. Teraz możesz dokonać zakupu online bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że odwiedzisz stronę https://www.prodig-tech.pl/, dokonaj rejestracji w sklepie internetowym i to wszystko! Szeroka gama produktów z pewnością spełni nawet najbardziej wymagające oczekiwania. Każdy produkt jest szczegółowo opisany, co usprawnia proces podejmowania decyzji co do konkretnego modelu. Dzięki tak precyzyjnemu sprzętowi żadna warstwa lakieru się przed Tobą nie schowa! W razie jakichkolwiek wątpliwości możesz skontaktować się z firmą w celu doboru najlepszego miernika pod Twoje potrzeby.

Dlaczego warto zaufać firmie Prodig-Tech?

Działalność firmy na rynku rozpoczęła się w 2006 roku. Od tego czasu zajmuje się głównie produkcją mierników grubości lakieru. Długoletnia aktywność w branży zaowocowała zrównoważonym rozwojem. Z czasem na terenie firmy powstał park maszynowy, w którym odbywa się projektowanie, produkcja oraz testowanie wyprodukowanych testerów lakieru. Na dobre imię całej marki pracują nie tylko pracownicy produkcji, ale również inżynierowie i informatycy, którzy czuwają nad odpowiednim funkcjonowaniem urządzeń. Oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i do partnerów biznesowych, którzy mogą się przyczynić do rozwoju firmy. Proponowane ceny są konkurencyjne i atrakcyjne. Miernik grubości lakieru można kupić już za kilkadziesiąt złotych prosto od producenta, a precyzyjny wyświetlacz LCD z pewnością ułatwi Ci pracę.

Za konkurencyjną ceną idzie także wysoka jakość, którą wielu określa jako bardzo atrakcyjną w stosunku do proponowanych cen. Pomimo dużej konkurencji firma Prodig-Tech wyróżnia się profesjonalnym podejściem do produkcji oraz renomą wypracowaną przez lata funkcjonowania w branży mierników lakieru. Co więcej, ogromne zaufanie ze strony Konsumentów pozwala na stały rozwój oraz podążanie za panującymi trendami.

Siedziba firmy zlokalizowana jest na Śląsku w mieście Bielsko-Biała, lecz dzięki dobrze rozwiniętemu sklepowi internetowemu, Prodig-Tech realizuje zamówienia terenie całej Polski.

rozdzielczość pomiaru sondy

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button