Artykuły

Czy da się sprzedać auto po wypadku – jak działa skup samochodów rozbitych?

W cyklu życia każdego auta przychodzi moment, w którym nie nadaje się ono do dalszej jazdy. Dzieje się tak zarówno na skutek zużycia w wyniku zwykłego używania, jak i wypadków drogowych. W takiej sytuacji kierowca staje przed koniecznością pozbycia się pojazdu. Jednak pojawia się wątpliwość – czy da się sprzedać poważnie uszkodzone auto bez uprzedniego przeprowadzenia kosztownych napraw, a jeśli tak, to gdzie? Rozwiązaniem może być skorzystanie z usług skupu samochodów rozbitych.

Jakie samochody można oddać do skupu aut rozbitych?

Większość skupów przyjmuje pojazdy każdego rodzaju – nie tylko auta osobowe, ale też służbowe, dostawcze czy flotowe – niezależnie od marki, modelu czy stopnia uszkodzenia. Nie oznacza to jednak, że za każdą maszynę można zyskać tyle samo pieniędzy. Wycena zależy od kilku czynników, z których najważniejszym jest jakość oraz stan części samochodowych. Przykładowo, jeśli w aucie znajdują się podzespoły, jakie da się wymontować i naprawić, ostateczna cena będzie wyższa niż w przypadku innych pojazdów.

Etapy procesu sprzedaży uszkodzonego auta w skupie – dwa proste kroki

Pierwszym etapem sprzedaży jest skontaktowanie się z wybraną firmą i umówienie się na bezpłatne oględziny oraz wycenę auta w dogodnym terminie. Przy podejmowaniu decyzji należy zwrócić uwagę na kilka czynników m.in. możliwość szybkiego kontaktu (np. telefonicznego) czy lokalizację skupu samochodów rozbitych. Przykładowo, jeśli pojazd znajduje się w Łodzi lub okolicy, warto wybrać firmę, która ma siedzibę w tym mieście.

Drugim etapem są oględziny – wykwalifikowany i doświadczony pracownik skupu aut rozbitych obejrzy pojazd, sprawdzi jego stan oraz przeprowadzi wywiad ze sprzedającym. Następnie, na podstawie uzyskanych informacji, dokona wyceny. Jeśli proponowana cena okaże się zadowalająca, obie strony mogą zawrzeć umowę, podobną w formie do tej, którą podpisuje się w przypadku sprzedaży auta osobie prywatnej. W tym momencie przedstawiciel firmy organizuje lawetę w celu przewiezienia pojazdu do skupu oraz przekazuje gotówkę (już byłemu) właścicielowi.

Zasada działania skupu aut, a także zalety wynikające z korzystania z jego usług

Każdy skup aut może działać (oraz zarabiać) dzięki odkupywaniu pojazdów po niższej cenie, a następnie demontażu i sprzedaży poszczególnych podzespołów. Rama czy części, które nie nadają się do naprawy lub zakupu, mogą zostać zezłomowane. Jakie zalety wynikają z korzystania z usług takiej firmy?

  • Brak dodatkowych kosztów – przy oddawaniu auta do skupu nie trzeba wydawać pieniędzy np. na dojazdy do potencjalnych nabywców czy wynajem lawety.
  • Zastrzyk gotówki – pracownik firmy płaci za samochód od razu po podpisaniu umowy.
  • Szybkie pozbycie się uszkodzonego pojazdu – proces sprzedaży auta w skupie jest prosty i nie zajmuje wiele czasu.

Oddanie pojazdu do skupu to dobre rozwiązanie dla każdego kierowcy, który nie chce ponosić zbędnego ryzyka przy sprzedawaniu samochodu.

Źródło: https://skupsamochodowlodz.com.pl

Redakcja magazyn-motoryzacyjny.pl

Pasjonat motoryzacji, od lat związany z samochodami. W wolnym czasie fan Roberta Kubicy i formuły 1. Uwielbia mocne "muscle cars" jak również nowoczesne samochody elektryczne. Ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button